Monday, 12 December 2011

Turcja 1-9.12.2011r. cz.1 / Turkey part 1

Zeszły tydzień spędziłem w południowo-wschodniej części Turcji. Nawet sobie nie wyobrażacie jak tam jest teraz zimno. W przeciągu tych kilku dni odwiedziłem Batman, Hasankeyf i Mardin, które mieści się tuż przy granicy z Syrią. Region po którym podróżowałem nie jest specjalnie turystyczny ale to tylko ułatwiło zobaczenie tej prawdziwej Turcji, a to właśnie jest to co najbardziej mnie w podróżach pociąga.
Pomimo nie najlepszej pogody i braku luksusów, nigdzie indziej nie spotkałem tak wielu pomocnych, i życzliwych ludzi. Wielkie dzięki wszystkim, których tam poznałem i oczywiście tym, bez których do tej wyprawy by nie doszło;)
Mam nadzieję, że tych kilka fotografii odda choć częściowo klimat Turcji.

Last week I have spent in southeastern part of Turkey. One can't imagine how cold is there now. For this last few days I've visited Batman, Hasankeyf and Mardin which is situated 20 km from Syria. A district where I traveled isn't very touristic. However I appreciate this kind of places more because they helped me to see the real Turkey.
Despite unpleasant weather and lack of luxuries, I haven't met so many helpful and kind people anywhere else. Thanks to all the people I've met and those who made this journey possible.
I hope that a couple of these photos will enable you to feel the atmosphere of Turkey. At least a part of it.

IMG_1402
Hasankeyf

IMG_1473 Hasankeyf

IMG_1445Hasankeyf

IMG_1362 Batman

IMG_1520 Batman

_MG_7816 Batman

IMG_1763 Mardin

IMG_1872 Mardin

IMG_1896 Mardin

IMG_1913
Mardin

IMG_1952 Mardin

1 comment:

  1. Turcja golibrodami stoi - fajne foty!

    ReplyDelete